A hajkefe típus kiválasztásával sokat tehetünk hajunk egészségéért. A hajkefe előnyös, mivel masszírozzuk vele a fejbőrt, ezáltal eltávolítjuk a felhalmozódott hámsejteket és a faggyút is egyenletesen tudjuk eloszlatni. A klasszikus ovális végű fésűvel stimuláljuk a fejbőr vérellátását, mely szükséges a hajszálak egészséges növekedéséhez. A túlzott hajkefélés azonban zsírosítja és károsítja a fejbőrünket.
A nagy hangsúly azonban a megfelelő eszköz kiválasztásán van. A rossz választás eredménye lehet a tönkretett, elszakított hajszál. A következőkben bemutatunk 6 hajkefét és azt, hogy milyen célokra lettek gyártva.
1. Klasszikus szellős hajkefe
A legegyszerűebb hajkefe, ezzel érhető el a legkisebb hatás. A fején lévő szellőzőnyílásoknak köszönhetően biztosított a levegő áramlása. Azoknak ajánlott, akik dús, sűrű hatást szeretnének elérni.
2. A formázó hajkefe
Könnyen használható, ez viszont nem szellőzik. Selymes, sima haj nem érhető el vele önmagában. Kefe részével félkör alakú hullámok alakíthatók ki. Ajánlott középhosszú hajhoz, bubifrizurákhoz. Segítségével a hajvégek egyenesek lesznek.
3. Ovális párnával ellátott hajkefe
Használata rendkívül egyszerű. Nagy népszerűségnek örvend a férfiak körében. Rövid vagy közepes hosszúságú hajra ajánlott, mely nem túl sűrű. Egyenesítésre kiválóan alkalmas.
4. Lapát hajkefe
Az ovális párnás hajkefénél nagyobb és laposabb. Kifejezetten hosszú hajra ajánlott. Az ovális kefével érdemes előbb kiegyenesíteni hajunkat, majd ezt használni, így hajunk még egyenesebb és csillogóbb lesz. Ha ezt használod nem lesz dúsabb a hajad csak egyenes és selymes.
5. Henger hajkefe
Alkalmas göndör fürtök létrehozására is. Minél gyengébb sörtéjűt választunk, annál dúsabb hajat tudunk elérni. Ha alapból göndör, hullámos vagy dús a haj, akkor a sűrűbb sörtéjű kefével simább, lágyabb hatás érhető el. A megfelelő henger mérete a haj hosszúságától függ és, hogy mekkora hullámokat szeretnél.
6. Hőkibocsátó hajkefe
Vannak olyan hajkefék, melyek henger alakú szellőző, hőt kibocsátó kefék is. A kefe közepéből hideg vagy meleg levegő áramlik ki, ezért helyettesítheti a hajszárítót is. A hőmérséklet növelésével gyorsabban szárad a haj mind kívülről, mind belülről. Nem árt azonban az óvatosság, a túlzott hőmérséklettel roncsolódik a haj.