Gyakran a legjobb szándék ellenére is követünk el olyan hibákat hajunk ápolása közben, melyek súlyos károkat okozhatnak. A következőkben bemutatjuk azokat a folyamatokat, melyeket érdemes nem elkövetni, inkább különleges figyelmet fordítani rájuk.
Néha a kevesebb több
Egyáltalán nincs szükség egyszerre hajzselére, hajformázó habra, lakkra és wax-ra. A túl sok hajápoló termék keveredik, ragacsos réteget képezhet, terhelheti a hajat.
De a kevesebb több vonatkozik a hajformázó eszközökre is. Ne tegyük ki feleslegesen hajunkat túlzott hőmérsékletnek. A vékonyszálú hajat maximum 130, vastag szálú hajat maximum 200 C° érje. Ennél magasabb hőmérséklet elégeti a hajat, töredezettséget eredményez vagy haj rövidülést, ráadásul csökken a haj erőssége is.
STOP, hajszárítás
Biztosan előfordult már, hogy gyorsan megmostad a hajadat, közben rápillantottál az órára és kiderült, hogy rohannod kell. Nincs idő órákig hajat szárítani, inkább gyorsan vizes hajra egy kis egyenesítés és futás. Ezt sürgősen felejtsd el!
Hajkiegyenesítés előtt mindenképpen száraznak kell lennie a hajnak. Vannak olyan hajszárítók, amelyek gyorsak, hatékonyak, ugyanakkor kíméletesen előkészítik a hajat a kiegyenesítéshez. Szárítsd meg a hajad annyira, hogy a nedvességet kifújd a hajadból, majd kezdheted a formázást.
Hajtöredezés
A haj töredezését sok minden okozhatja. Beavatkozások, mint például egy szőkítés, mely balul sült el, vagy a rossz szokások: túl sűrű fogú fésű használata, haj állandó vasalása, csavarása, nedves állapotban való fésülés, túl erős hajkefélés.
Ha hajad hajlamos a töredezésre, akkor érdemes megvizsgálni étkezési szokásaidat, megnézni beviszel-e kellő mennyiségű C vitamint, vasat, proteint, ezek kellenek ugyanis a hajnak.
Hajdörzsölés
Különböző termékek alkalmazása esetén, illetve hajmosás után a törlésnél gyakran dörzsöljük hajunkat. A dörzsölés kellemes érzést kelthet a fejbőrben, viszont felsértheti a pikkelysejtet, sőt, további károkat is okozhat. Dörzsölés helyett puha törölközővel itassuk fel a nedvességet, majd hosszú csöves hajszárítóval fújjuk át a hajat.
Fésülködésnél figyeljünk, hogy a megfelelő irányba történjen a szálak fésülése. Illetve a fésülésre való odafigyelés mellett érdemes kipróbálni a fejbőr masszázst. Kérjünk meg valakit,hogy ujjaival masszírozza meg fejbőrünket, ez serkenti a vérkeringést.
Hajmosás, mértékkel
Fogjuk vissza magunkat, nem kell átesni a ló túlsó oldalára. Egyáltalán nem kell naponta hajat mosni. Ha frissen mosott haj érzésére vágyunk, nem kell mindig samponozni, egyszerűen csak vizezd be a hajad, majd szárítsd meg. Ha ellenszenves számodra a csapvíz, megteheted, hogy desztillált vizet, vagy ásványvizet választasz.
Ha megteheted, ne nehezítsd meg az életedet ilyen hibák elkövetésével. A későbbiekben ugyanis korpásodást, hajtöredezést, hajhullást és még további súlyosabb károkat is eredményezhetnek. Ha el akarod ezeket kerülni, csak egy kis odafigyelésre van szükség. Hajad meg fogja hálálni a törődést.